Три філіжанки кави щодня допомагають зберегти пам’ять

У 2005 році австрійські вчені підтвердили, що кава з кофеїном може тимчасово сконцентрувати увагу і память. Після того, як добровольцям дали порцію кофеїну, яка дорівнює приблизно двом філіжанкам кави, активність їх мозку збільшилася на двох ділянках: перша – відповідає за пам'ять, друга – за увагу. Результати були отримані з допомогою технології МРТ (томографії).

Тепер за результатами нового дослідження, опублікованого в журналі «Неврологія» - медичному журналі Американської академії неврології – вчені з’ясували, що ефект кави може бути довшим – особливо у жінок.

На початку 4х річного дослідження всі учасники пройшли ретельну оцінку базових функцій – пізнавальна здатність була протестована разом з другими показниками, зв’язаними з судинами: високий кров’яний тиск і високий рівень холестерину. Учасники були досліджені ще раз через 2 роки, а потім через 4 роки після першого дослідження. Пам'ять тестувалась за допомогою стандартних тестів.

 

В кінці 4-х річного періоду дослідники виявили, що в жінок в віці 65 років і старше, які вживали більше трьох філіжанок кави щодня (або еквівалент кофеїну в чаї) пам'ять погіршилась на 33% менше, ніж у жінок, які пили одну філіжанку кави чи чаю в день. Результати залишились попередніми навіть після того, як дослідники скорегували їх з врахуванням інших факторів, які можуть вплинути на пам'ять і здібності, наприклад, вік, освіта, депресія, високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину, вживання медикаментів і будь-які хронічні захворювання.

Такого ефекту на пам'ять від вживання кави в чоловіків не спостерігалось, можливо це тому, що чоловіки і жінки по різному засвоюють кофеїн.

Comments:

 

НАШЕ РОЗТАШУВАННЯ

map


Наша адреса: 
Україна, м. Львів
вул. Липинського, 4 
тел. 253-25-52


Понеділок - П'ятниця: 
10:00 - 19:00

Субота, Неділя - вихідний

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

mail2

Joomla Templates - by Joomlage.com